Industry 4.0 technologijos OEZ gamybai

OEZ-gamybos-revolucija-Industry-4.0

Praėjusiais metais šventėme žemosios įtampos automatinių jungiklių sukūrimo ir gamybos pradžios Letohrade 75 metų jubiliejų. Iš tikrųjų bendrovei OEZ buvo aktyvūs visi metai. Iškilmės buvo tik visko apibendrinimas.

Nors praėjusiais metais teko susidurti su iššūkiu dėl padidėjusių klientų poreikių ir dėl to didinti gamybos pajėgumus, ypač susijusius su lietojo korpuso automatinių jungiklių segmentu, mums pavyko. Be to, tiesioginis sandėlių sujungimas su gamybos cechu užtikrins gamybai būtiną nenutrūkstamą tiekimą, o tai savo ruožtu stabilizuos tiekimą mūsų klientams. Kitais metais gamybiniai pajėgumai bus didinami toliau, siekiant padvigubinti gamybą. Prie to prisidės papildomos investicijos į gamybos technologiją.

Kitas dėmesio vertas pasiekimas yra mūsų bendrovės sertifikavimas energijos naudojimo vadybos srityje: laikydamiesi aplinkos apsaugos principų, imsimės naujų energijos taupymo veiksmų, projektų, taip pat dalyvausime pasauliniame projekte EEP1. Be to, kad OEZ buvo sertifikuota kaip saugi įmonė, 2016 metais trečius metus iš eilės jai suteiktas sveikatą palaikančios įmonės titulas.

Ar žinote, kad pastaruosius 10 metų OEZ buvo viena iš moderniausių „Siemens“ grupės įmonių Čekijos Respublikoje?

Todėl po truputį pradėjome praktiškai diegti „Industry 4.0“ elementus. Tikriausiai jums jau teko susidurti su šiuo terminu – jis reiškia pramoninės revoliucijos ketvirtąjį etapą. Laiko juostoje (žr. toliau pateiktą pav.) pavaizduotos visos keturios pagrindinės pramonės raidos pakopos.

Praktiškai „Industry 4.0“ reiškia, kad visas atskiras su gamyba susijusias veiklos sritis – jų priskyrimą, valdymą, eigą, stebėjimą, matavimą ir rezultatus, medžiagų srautus ir kt. – sieja kompiuterinis tinklas.

Kaip faktiškai vyksta „Industry 4.0“ gamyba?

Praktiškai visas darbo vietoje atliekamas užduotis valdo ir stebi kompiuteris. Apskritai darbinė operacija prasideda ant kiekvieno svarbaus mazgo ar paties gaminio atspausdinto brūkšninio kodo nuskaitymu. Brūkšniniame kode esanti unikali informacija išsamiai apibūdina, kas turi būti daroma su gaminiu.

Nuskaitydamas kodą, kompiuteris ne tik įvertina, kokią kitą operaciją reikės atlikti ir kokias dalis naudoti, bet ir nustato, ar atliktos ankstesnės operacijos, patikrina, ar jos sėkmingai užbaigtos, ir į centrinę duomenų bazę įrašo naujus naudingus duomenis. Šioje duomenų bazėje visą gaminio tarnavimo laiką laikomi visi jo istorijos duomenys, įskaitant informaciją apie tai, kada ir kaip jis buvo pagamintas.

Šie duomenys yra pagrindinis informacijos šaltinis ne tik sprendžiant galimas pretenzijas, bet ir atliekant statistinę gamybos proceso ir jo efektyvumo analizę. Analizės rezultatai vėliau naudojami gamybos procesui tobulinti.

OEZ gamybos procesas visa karta lenkia daugumą konkurentų ir leidžia bendrovei vienoje gamybos linijoje